1. niedziela Adwentu (03.12.2017)

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy czas Adwentu. Roraty we wtorki, czwartki i soboty o godz. 7.15 (czyli pół godz. przed rozpoczęciem lekcji). Serdecznie zapraszam młodszych i starszych.

2. Od jutra msze święte w dni powszednie będą odprawiane w kaplicy w Domu Pielgrzyma.

3. W zakrystii są do nabycia pobłogosławione opłatki. Ofiara dobrowolna. Są także świece Caritas na stół wigilijny. Małe w cenie 5 zł, duże - 15 zł. Fundusze w ten sposób pozyskane są przekazane na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

4. W środę 6 grudnia wspominamy św. Mikołaja. Zapraszam wszystkich, a szczególnie dzieci na mszę św. o godz. 18.00. Po mszy spotykanie w sali kominkowej w Domu Pielgrzyma. W programie wspólne zabawy i słodkie niespodzianki.

5. W piątek, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msza św. o godz. 18.00.

6. W sobotę, 9 grudnia o godz. 18.00 w sali kominkowej w Domu Pielgrzyma spotkanie dla rodziców dzieci przystępujących do I Komunii świętej oraz rodziców kandydatów do bierzmowania. Spotkanie tylko dla rodziców.

7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi Rektor naszego seminarium – ks. dr Hubert Tryk.

8. Serdecznie dziękuję naszym kochanym Parafianom za wszelką troskę o naszą świątynię. Szczególnie za piękne kwiaty na ołtarze i wspaniałe wieńce adwentowe.

9. Komunikat Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego
Drodzy Siostry i Bracia!
W najbliższym czasie na terenie Archidiecezji Warmińskiej odbędą się bezpłatne badania mammograficzne w ramach Programu Wczesnego wykrywania Raka Piersi. Przychylając się do prośby środowiska medycznego, zachęcam wszystkie Panie w przedziale wiekowym 50-69 lat, aby wzięły udział w tych profilaktycznych badaniach i nie lekceważyły swojego zdrowia. Należy to uczynić nie tylko z myślą o sobie, ale też o swoich rodzinach i dzieciach.
Polecam wszystkich Matce Bożej Uzdrowienia Chorych i z serca błogosławię.
Abp Józef Górzyński