Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej (26.08.2018)

1. Zapowiedzi przedślubne:

• Sebastian Baumann (Klebark Wlk) – Karolina Markiewicz (Różnowo) - III
  • Dariusz Wiśniewski (Klebark Wlk) – Irmina Danielewicz (Łomża) - II
  • Grzegorz Czajkowski (Klewki) – Natalia Szafryńska (Patryki) - II

2. Serdecznie dziękuję ks. dr. Tadeuszowi Marcinkowskiemu za wygłoszone słowo Boże i modlitwę z nami i za nas. Dziękuję także ks. Radkowi Czerwińskiemu, który będzie pomagał duszpastersko w naszej parafii.
Na stronie internetowej niebawem będziemy mogli obejrzeć zdjęcia z dzisiejszej uroczystości, ale także z koronacji obrazu z 1968 r. Podziękowania dla p. Agnieszki Błażyńskiej.

3. Wczoraj w intencji naszej parafii pielgrzymowaliśmy pieszo do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom, którzy mimo kiepskiej aury ruszyli na pielgrzymi szlak, by modlić się za naszą parafię.

4. Jutro, jak w każdy 27. dzień miesiąca po mszy świętej o godz. 18.00 Nowenna Gietrzwałdzka.

5. Mieszkańcy Silic świętują dziś rocznicę aktu lokacyjnego swojej miejscowości. O godz. 15.00 msza św. w intencji mieszkańców. Po niej kawa i ciasto.

6. Serdecznie dziękuję za ofiary na naprawę dzwonów i zegarów na wieży kościoła. Taca z ubiegłej niedzieli wyniosła 2.200.

7. Od najbliższego poniedziałku rozpoczynają się treningi piłki nożnej. Pan Jan Hamera – licencjonowany trener zaprasza dziewczęta i chłopcy od 8 roku wzwyż. Pierwsze spotkanie jutro o godz. 16.00 na boisku przy szkole.

8. W dniach 13-14. października (sobota-niedziela) organizujemy pielgrzymkę do Wilna. Koszt 300 zł. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.

9. Nowy numer Gościa Niedzielnego wyłożony na półce przy ambonie.