24. Niedziela Zwykła (13.09.2020)

1. Główne uroczystości ku czci Krzyża Świętego połączone z parafialnymi dożynkami na mszy świętej o godz. 11.00. Po mszy świętej procesja eucharystyczna wokół kościoła, po której odśpiewamy Hymn „Te Deum” dziękując za plony i wszystkie Boże dary. Po mszy świętej ciasto, kawa, herbata i dalsze wspólne świętowanie. Ks. kan. dr Tadeuszowi Marcinkowskiemu – kanclerzowi kurii i przyjacielowi naszej parafii serdecznie dziękujemy za skierowane do nas słowo Boże. Dziękuję już dziś wszystkim kochanym Parafianom w organizację naszego święta i budowanie żywej wspólnoty wiary.

2. Przypominamy, że msza święta o godz. 12.30 jest szczególnie dedykowana rodzinom z dziećmi. Chłopców zapraszamy do służby liturgicznej ołtarza, a wszystkich do scholi. W tym roku obok losowania ziarna także w każdą niedzielę i I-szy piątek miesiąca zbieramy naklejki. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o 12.30 spotkanie z rodzicami dzieci I-szo komunijnych

3. W tym tygodniu:
- w środę (16.09) - Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (pamiętajmy o składaniu własnych próśb i podziękowań);
- w piątek (18.09) święto Stanisława Kostki, patrona młodzieży i Polski.

4. Pani Sołtys i Rada Sołecka Klebarka Wielkiego serdecznie zapraszają na zebranie wiejskie, które odbędzie w szkole w najbliższy piątek o godz. 17.30. Wszystkich zachęcamy do udziału i troski o naszą małą ojczyznę.

5. Zapowiedzi przedślubne: Łukasz Szumski (Klebark Mały) i Sylwia Dobrzańska (Skrzyńsk) – zapowiedź 2.

6. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego, w którym między innymi świetny tekst Jacka Dziedziny o wielkiej wojnie cywilizacyjnej, pomiędzy chrześcijaństwem i postmodernizmem, m.in. o tym, jak pod osłoną nocy francuskie Zgromadzenie Narodowe przegłosowało dopuszczalność aborcji praktycznie na życzenie i do samego końca ciąży.