26. niedziela zwykła (01.10.2017)

1. Rozpoczynamy dziś miesiąc modlitwy różańcowej. Zgodnie z tradycją zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie różańcowej w naszym kościele – codziennie o godz. 17.30. W niedzielę różaniec z wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 8.30.

2. W najbliższym tygodniu przypada:
• w poniedziałek (2.10) wspomnienie Aniołów Stróżów;
• w środę (4.10) wspomnienie św. Franciszka
• w czwartek (5.10) wspomnienie św. Faustyny
• w sobotę (7.10) wspomnienie NMP Różańcowej

3. Dziś w całej Polsce odbywa się zbiórka pieniędzy do puszek na poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Meksyku. Serdecznie dziękujemy za każdy dar serca.

4. Przypominamy o inicjatywie „Różaniec do granic”. Jest jeszcze możliwość włączenia się w to wydarzenie. Chętnych prosimy o zgłaszanie się w zakrystii lub bezpośrednio do duszpasterzy w parafii Odkupiciela Człowieka w Olsztynie.
Szczegółowe informacje na temat wydarzenia na stronie internetowej www.rozaniecdogranic.pl oraz na ulotkach wyłożonych przy wejściu do Kościoła.

5. W następną niedzielę, 8 października po mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.
Natomiast za dwa tygodnie, 15 października, z kandydatami do bierzmowania oraz z ich rodzicami.

6. W zakrystii jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego (cena 5 zł); a także mały Gość Niedzielny (w cenie 4 zł) z płytą e-book z cz. 2. „Quo Vadis” + za darmo poprzedni numer z płytą – cz. 1.

7. W niedzielę 15. października przypada Dzień Dziecka Utraconego. O godz. 11.00 zostanie odprawiona msza święta w intencji wszystkich rodziców, którzy utracili swoje dzieci – czy to przed narodzeniem, czy już po narodzeniu.

8. W następną niedzielę na mszy św. o godz. 11.00 będziemy żegnać ks. Gerarda, który posługiwał w naszej parafii przez ponad 2 lata. Decyzją ks. Arcybiskupa, jako specjalista od ziołolecznictwa, ma podjąć się dzieła stworzenia sieci aptek bonifraterskich w naszej diecezji. Nie odchodzi daleko. Zamieszka przy parafii Odkupiciela Człowieka w Olsztynie.