28. niedziela zwykła (15.10.2017)

1. Serdecznie witamy w naszej parafii ks. dra Huberta Tryka, rektora Wyższego Seminarium Duchownego, który często będzie z nami w niedziele, wspierając proboszcza w posłudze głoszenia Słowa Bożego i w konfesjonale.

2. Dziś przypada Dzień Dziecka Utraconego. O godz. 11.00 w naszym sanktuarium zostanie odprawiona msza święta w intencji wszystkich rodziców, którzy utracili swoje dzieci. Diecezjalne obchody Dnia Dziecka Utraconego odbędą się w Gietrzwałdzie. O godz. 17.20 – różaniec; 18.00 – Msza św; 19.00 – procesja do Kaplicy Dziecka Utraconego.

3. Dziś po mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie z kandydatami do bierzmowania oraz z ich rodzicami.

4. Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP zaprasza młodzież w wieku 18-24 lata na bezpłatne szkolenia, celem uzyskania nowych kwalifikacji zawodowych. Uczestnicy projektu mają zapewnione bezpłatne wyżywienie, zwrot kosztów dojazdu, ubezpieczenie i badania lekarskie. Szczegóły na plakacie.

5. Trwają intensywne prace na cmentarzu. W tym tygodniu została oddana do użytku główna aleja na cmentarzu dolnym. Zostały także zakupione tuje w liczbie 150, które w najbliższym czasie zostaną posadzone. Cmentarz pięknieje w oczach. Dzieło odnowy cmentarzy, będziemy mogli wspomóc podczas tradycyjnej kwesty na cmentarzu w dniu 1 listopada.

6. Przy wyjściach z kościoła są wyłożone kartki na tzw. „wypominki” – modlitwa za zmarłych oraz na listopadowe msze św. za zmarłych. Prosimy o zabranie ich ze sobą do domu i w miarę możliwości czytelne wypełnienie.

7. Jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego, a w nim między innym wywiad z Rektorem naszego Seminarium – ks. Hubertem.