3. Niedziela Zwykła (26.01.2020)

1. Zakończyliśmy kolędę. Spotkałem się z 416 rodzinami. Jeszcze raz dziękuję za życzliwe przyjęcie, często głębokie i osobiste rozmowy. Dziękuję za troskę o sprawy duchowe i materialnej naszej parafialnej wspólnoty. Przy okazji kolędy zebraliśmy ofiary w łącznej sumie prawie 34 000 zł, które w całości zostaną przeznaczone na nasze inwestycje.

2. W środę po mszy świętej spotkanie wspólnoty młodzieżowej. Bardzo się cieszę, że taka wspólnota powstała w naszej parafii. Zapraszam starych bywalców i wszystkich, którzy chcą się dołączyć.

3. Msze święte w tygodniu w kaplicy Domu św. Mikołaja o godz. 18.00. Korzystajmy z daru Eucharystii także w ciągu tygodnia.

4. W piątek msza św. o godz. 20.00. Po mszy adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 23.00. Serdecznie dziękuję za ten pomysł. Zapraszam starszych i młodszych na ten piękny czas z Jezusem.

5. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w najbliższą sobotę (1.02). Rozpoczynamy mszą św. o godz. 18.00. Uroczystość bierzmowania, odbędzie się w naszej parafii 22 kwietnia. Sakramentu udzieli ks. bp Janusz Ostrowski.

6. W sobotę przed południem planujemy rozbieranie choinek i żłóbka. Rozpoczynamy o godz. 10.00. Kto może, zapraszam do pomocy.

7. W dniach 7-15 lutego odbędzie się w Olsztynie III Tydzień Małżeństwa. Szczegółowe informacje na plakacie i naszej stronie internetowej.

8. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze naprawdę wiele ciekawych tekstów: o Stoczku Klasztornym (który wiosną chcemy odwiedzić) – miejscu uwięzienia Prymasa Wyszyńskiego, o nowej książce Benedykta XVI i kard Saraha, szczególnie polecam tekst Franciszka Kucharczaka: „Szczęśliwy zwrot”

9. Jak wiemy w minionym tygodniu przypadała 75. rocznica wkroczenia wojsk rosyjskich do Klebarka Wielkiego, a także 75. rocznica męczeńskiej śmierci ks. Pawła Chmielewskiego i wielu parafian. Pomódlmy się w ich intencji „Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…”