4. Niedziela Wielkanocna (03.05.2020)

1. Dziś na Jasnej Górze o godz. 11.00 odbędzie się uroczyste zawierzenie naszej Ojczyzny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Matce Bożej Królowej Polski. Podobnie uczyniły już inne kraje: Stany Zjednoczone, Kanada, Włochy Portugalia. Także my zawierzymy dziś naszą parafię Bożej opatrzności i opiece NMP, prosząc o oddalenie plagi epidemii COVID-19 i niebezpieczeństwa suszy.

2. Przypominam, że zgodnie z nowymi wytycznymi epidemicznymi w liturgii Mszy świętej może uczestniczyć większa grupa wiernych. W przypadku naszej świątyni o powierzchni ponad 600 m2 w liturgii może uczestniczyć 40 osób. Przypominamy, że obecnie w naszej parafii są sprawowane cztery msze święte niedzielne (w sobotę o godz. 18.00 oraz w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30). Serdecznie zapraszam.

3. W tym tygodniu:
• w środę (6 maja) święto św. Apostołów Filipa i Jakuba
• w czwartek (7 maja) I czwartek miesiąca – modlitwa w intencji kapłanów, osoby konsekrowane i w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych
• w piątek (8 maja) uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika – głównego patrona Polski.

4. Zapraszam na nabożeństwa majowe: codziennie o godz. 17.30, a w niedzielę po mszy św. o godz. 9.00.

5. Dzisiejsza niedziela kończy Tydzień biblijny. Przy tej okazji chcę poinformować, że na stronie naszej parafii codziennie pojawia się komentarz do Słowa Bożego.

6. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego, w którym m.in. o zdrowymi niezdrowym kulcie Maryi – czym są i jak je od siebie odróżnić? O przeżywaniu wiary w czasie epidemii i wiele innych ciekawych tekstów. Polecam.