I Niedziela Adwentu (01.12.2019)

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy czas Adwentu. Roraty we wtorki, czwartki i soboty o godz. 7.00. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Michał Kuciński – ojciec duchowny naszego seminarium.

2. Dziś po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla Rodziców dzieci I-komunijnych.

3. W piątek, 6 grudnia wspominamy św. Mikołaja. Zapraszam wszystkich, a szczególnie dzieci na mszę św. o godz. 18.00. Po mszy spotkanie w sali kominkowej w Domu św. Mikołaja.

4. Najserdeczniejsze podziękowania wszystkim Paniom, które troszczą się o czystość naszego kościoła. Cieszę się, że ekipa się powiększa, a jednocześnie zapraszam wszystkich, którzy mniej lub bardziej regularnie mogą nas w tych pracach wspomóc. Soboty - godz. 17.00.

5. Za tydzień taca inwestycyjna. W tym tygodniu Kaplica Domu św. Mikołaja została wyposażona w ławki. Niebawem zostanie jeszcze wykonana ambona i ołtarz w tym samym stylu. Został zakupiony także komplet czterech ornatów. Serdecznie dziękuję za wszystkie ofiary, także te, które wpłynęły na konto parafii w ostatnim tygodniu.

6. W zakrystii są do nabycia opłatki oraz świece Caritas na stół wigilijny. Małe w cenie 5 zł, duże – 15 zł. Fundusze ze sprzedaży są przeznaczone na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

7. Zachęcam do lektury nowego Gościa Niedzielnego, w którym m.in.
• bardzo ciekawa rozmowa z Abp Wiktorem Skworcem o liturgii Mszy św., i roli nadzwyczajnych szafarzy;
• oraz o mądrej edukacji seksualnej w szkole.

8. Zapowiedzi przedślubne: Stanisław Dobczyński (Silice) oraz Justyna Miluć (z parafii bł. Karoliny w Biskupcu).