I Niedziela Adwentu (2.12.2018)

1. Wczoraj Abp Józef Górzyński pobłogosławił 27 nowych nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. W tej grupie znalazł się także nowy szafarz z naszej parafii. Życzymy dużo sił i radości w pełnieniu tej ważnej posługi.

2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy czas Adwentu. Pani Kasi i Panu Tomaszowi dziękuję za przygotowanie adwentowej dekoracji. Roraty tradycyjnie we wtorki, czwartki i soboty o godz. 7.00. Uwaga w tym tygodniu roraty wyjątkowo tylko we wtorek, a to dlatego, że:

• W czwartek, 6 grudnia wspominamy św. Mikołaja. Zapraszam wszystkich, a szczególnie dzieci na mszę św. o godz. 18.00. Po mszy spotykanie w sali kominkowej w Domu Pielgrzyma. W programie wspólne zabawy i słodkie niespodzianki. Dostałem informację od Mikołaja, że oprócz słodkości będzie też bardzo zdrowy prezent w postaci jabłek. Zatem, jeżeli ktoś lubi jabłka to bardzo proszę w czwartek i przyszłą niedzielę zabrać ze sobą porządną torbę.
  • W sobotę, 8 grudnia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msza św. o godz. 18.00 w kościele.

3. W najbliższą sobotę spotkanie „Laboratorium wiary”. Temat spotkania: „Jak skutecznie przekazywać wiarę dzieciom i młodzieży?”

4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Krzysztof Laska – duszpasterz Archidiecezjalnego Ośrodka Charytatywnego Caritas w Rybakach i dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych

5. W zakrystii są do nabycia pobłogosławione opłatki oraz świece Caritas na stół wigilijny. Małe w cenie 5 zł, duże – 15 zł. Fundusze ze sprzedaży są przeznaczone na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

6. Zachęcam do lektury nowego Gościa Niedzielnego, w którym m.in. pierwszy z cyklu artykuł o siedmiu darach Ducha Świętego. Bardzo polecam.