I Niedziela Wielkiego Postu (10.03.2019)

1. Spotkanie Rady Parafialnej jutro (11 marca). Wszystkich Członków Rady Parafialnej serdecznie zapraszam po mszy świętej godz. 18.00.

2. Zachęcam do udziału w nabożeństwach pasyjnych:
- Gorzkie Żale – w niedzielę po mszy św. o godz. 9.00;
- Droga Krzyżowa – w piątki o 17.30.

3. Ostatnie nabożeństwo Drogi Krzyżowej miało mieć formę medytacji przy obrazach z filmu „Pasja”. Nie udało się to z powodu braku prądu. Mam nadzieję, że tym razem nic nam nie przeszkodzi. Zatem najbliższa Droga Krzyżowa w Domu Pielgrzyma, godz. 17.30.

4. W sobotę msza św. o godz. 17.00, a po niej spotkanie Laboratorium Wiary. Konferencję, pt. „Czy człowiek to tylko zwierzę?” wygłosi filozof – ks. dr Zdzisław Kieliszek, prodziekan Wydziału Teologii.

5. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego, w którym:
- pierwszy odcinek wielkopostnego cyklu: „Droga krzyża” o godzeniu się z wolą Bożą oraz o przeżywaniu osamotnienia w cierpieniu.
- Ponadto: o sensie umartwienia i pokuty (s. 22-23) oraz o tym, dlaczego nie należy spełniać wszystkich zachcianek dzieci (s. 44-45)