II Niedziela Adwentu (09.12.2018)

1. Rekolekcje adwentowe, które dziś rozpoczęliśmy potrwają do wtorku. Uwaga, ze względu na długie godziny pracy wielu parafian, w poniedziałek i wtorek msza św. z nauką rekolekcyjną o godz. 19.00. Spowiedź od godz. 18.45. Ofiary, które w te dni składamy na tacę są wyrazem naszej wdzięczności ks. Rekolekcjoniście.

2. W środę msza święta i nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. W kolejne dni: czwartek, piątek msze święte roratnie o godz. 7.00, a w sobotę roraty o godzinie 8.00. Zapraszam dzieci, młodzież i starszych.

3. Członków Rady Parafialnej serdecznie zapraszam na spotkanie w środę po mszy św. wieczornej.

4. W zakrystii są do nabycia pobłogosławione opłatki oraz świece Caritas na stół wigilijny. Małe w cenie 5 zł, duże – 15 zł. Fundusze ze sprzedaży są przeznaczone na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

5. Dziś w całej Polsce przedświąteczna zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Kiedyś my korzystaliśmy z tej pomocy, teraz możemy pomagać innym.

6. W zakrystii, kancelarii albo telefonicznie można zgłaszać wizyty księdza do osób starszych i chorych.

7. Zachęcam do lektury nowego Gościa Niedzielnego, w którym kontynuacja cyklu o darach Ducha Świętego. Dary rozumu i rady, niczym GPS pomagają podejmować trafne decyzje i wybierać w życiu właściwą drogę.

8. W Domu Pielgrzyma są do zabrania pyszne jabłka.

9. 11 stycznia w Expo Arenie w Ostródzie odbędzie się koncert Betlejem na Warmii i Mazurach. Wystąpią Kamil Bednarek, Dawid Kwiatkowski, Agnieszka Musiał, Antonina Krzysztoń i inni. Wydarzenie to jest połączone także z akcją charytatywną na rzecz budowy HOSPICJUM DLA DZIECI w Olsztynie. Bilety w cenie 50 zł, 60 zł, 80 zł można zamawiać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej.