II Niedziela Wielkiego Postu (17.03.2019)

1. Dziś w kościele w Polsce przeprowadzana jest zbiórka do puszek na rzecz misji. Za ofiary w imieniu misjonarzy i misjonarek serdecznie dziękuję.

2. We wtorek Uroczystość św. Józefa. Msza św. o godz. 18.00.

3. Zgodnie z tradycją naszej parafii w Wielkim Poście odbywa się tradycyjna zbiórka na kwiaty do Grobu Pańskiego. Już teraz serdecznie dziękuję osobom zaangażowanym w organizacje zbiórki i wszystkim ofiarodawcom.

4. Nasza szkoła w Klebarku zaprasza na Dzień Otwarty, który odbędzie się w najbliższą środę (20.03). Będzie można porozmawiać z nauczycielami, zapoznać się z bazą dydaktyczną placówki oraz wziąć udział w licznych zajęciach otwartych.

5. W związku z silnym wiatrem było sporo pracy na cmentarzu. Dziękuję tym, którzy troszczą się o porządek i estetykę naszego cmentarza. Jednocześnie proszę wszystkich parafian, aby po ostatnich nawałnicach uporządkować groby swoich bliskich.

6. Zapraszam na nabożeństwa pasyjne:
- Gorzkie Żale – w niedzielę po mszy św. o godz. 9.00;
- Droga Krzyżowa – w piątki o 17.30.

7. W piątek na Drogę Krzyżową zapraszam kandydatów do bierzmowania. Po niej msza święta i spotkanie.

8. Polecam prasę katolicką.
• W „Gościu Niedzielnym” m.in. kolejny odcinek wielkopostnego cyklu: Droga krzyża o znoszeniu fałszywych oskarżeń i osądów.
• W „Małym Gościu” dodatek specjalny – naklejki do kalendarza wielkopostnego.

9. Przypominam o zapisach na Pielgrzymkę do Fatimy. Termin 15-18 listopada 2019 r. (pt-pn). Całkowity koszt pielgrzymki 1.950 zł. Zapisy w kancelarii wraz z zaliczką 300 zł do końca marca 2019 r.

10. Intencje mszalne…