III Niedziela Adwentu (16.12.2018)

1. Zapraszam na msze święte roratnie we wtorek i czwartek o godz. 7.00, a w sobotę o godz. 9.00. Uwaga w tym tygodniu nie będzie mszy św. w poniedziałek i środę.

2. Dekoracja choinek i ustawienie żłóbka w piątek od godz. 16.00. Wszystkich chętnych zapraszam do pomocy.

3. W sobotę po msza świętej o godz. 9.00 p. zapraszamy wszystkie dzieci na wspólne przygotowanie ozdób świątecznych.

4. Można jeszcze zgłaszać wizyty księdza do osób starszych i chorych. Odwiedziny chorych w najbliższą sobotę od godz. 10.00.

5. W tym roku na pasterkę (kto ma) zabieramy dzwonki. Wykorzystamy je podczas śpiewu kolęd, aby podkreślić radość z narodzin Zbawiciela. Z kolei przy żłóbku Pana Jezusa każde dziecko będzie mogło postawić swoje zdjęcie, aby pokazać, że wita przychodzącego Jezusa.

6. W zakrystii są jeszcze opłatki oraz świece na stół wigilijny.

7. Jest nowy numer Małego Gościa i Gościa Niedzielnego, w którym bezpłatny dodatek – płyta CD z najpiękniejszymi kolędami, ponadto w Gościu o tym, jak kard. Newman przeszedł na katolicyzm oraz bolesny raport sytuacji chrześcijan. Tylko w ostatnim roku na świecie zamordowano 35 księży.

8. Jeszcze raz zapraszam do udziału w wyjątkowym wydarzeniu muzycznym, jakim będzie widowisko muzyczne „Betlejem na Warmii i Mazurach”. Koncert odbędzie się 11 stycznia 2019 r w Expo Arena w Ostródzie o godzinie 19.00. Wystąpią Kamil Bednarek, Agnieszka Musiał, Antonina Krzysztoń i inni. Koncert jest połączony z akcją charytatywną na rzecz budowy HOSPICJUM DLA DZIECI w Olsztynie. Bilety w cenie 50 zł, 60 zł, 80 zł można zamawiać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej.