III Niedziela Wielkanocna (15.04.2018)

1. Dzisiejsza III Niedziela Wielkanocna rozpoczyna w Kościele Tydzień Biblijny – czas refleksji nad znaczeniem słowa Bożego w naszym życiu. Św. Hieronim mówił, że „nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”. Może owocem tegorocznego tygodnia biblijnego będzie postanowienie, by każdy dzień zaczynać od przeczytania fragmentu Ewangelii. Dziś bardzo nam to ułatwia technika. Wystarczy choćby zainstalować na smartfonie aplikację Pismo Święte.pl albo Modlitwa w drodze.

2. Dziś po mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.

3. Wszystkich chłopców, serdecznie zapraszam do wstępowania w grono ministrantów. Spotkanie dla ministrantów dziś po mszy św. o godz. 12.00.

4. W czwartek, 19 kwietnia w przychodni lekarskiej w Purdzie odbędą się badania USG Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, nerek, płuc, stawów, piersi oraz echo serca. Koszt jednego badania to 55 zł. Bliższe informacje w przychodni.

5. W najbliższą sobotę o godz. 18.30 kolejne spotkanie Laboratorium Wiary. W ramach spotkania obejrzymy kolejną część konferencji Marka Gungora na temat małżeństwa.

6. Drogim Parafianom serdecznie dziękuję za akcję porządkowania otoczenia Kościoła.