III Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w Kościele XI Tydzień Biblijny. To zachęta do lektury i rozważania słowa Bożego. Św. Hieronim mówił, że „nieznajomość Pisma św. jest nieznajomością Chrystusa”. Może owocem tegorocznego tygodnia biblijnego będzie postanowienie, by każdy dzień zaczynać od przeczytania fragmentu Ewangelii. Korzystającym ze smartfonów polecam aplikacje: Pismo Święte.pl albo Modlitwa w drodze. Nasze spotkania Laboratorium wiary także rozpoczynamy od dzielenie się ewangelią z najbliższej niedzieli.

2. W tym tygodniu:
- w poniedziałek (6.05) – św. Apostołów Filipa i Jakuba
- w środę (8.05) – św. Stanisława, biskupa i męczennika

3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w tygodniu o godz. 17.30, a w niedzielę po mszy św. o godz. 9.00.

4. Kandydatom do Sakramentu Bierzmowania przypominam o jutrzejszych rozmowach indywidualnych, które rozpoczniemy o godz. 15.00. O godz. 18.00 msza św. i ostatnia próba liturgiczna. W środę o godz.18.30 spowiedź.
A już w najbliższy piątek przyjedzie do naszej parafii ks. Abp Józef Górzyński, który na mszy świętej o godz. 18.00 udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Zapraszam wszystkich parafian do udziału w tej mszy świętej i modlitwy za naszą młodzież.

5. W najbliższą sobotę o godz. 18.30 spotkanie Laboratorium Wiary. W ramach spotkania obejrzymy kolejną część konferencji Marka Gungora na temat małżeństwa. Zapraszamy wszystkich. Szczególnie cieszymy się z nowo przybyłych.

6. Zapowiedzi przedślubne:
-  Krzysztof Dziadura (Klebark Wlk) i Kamila Łęczkowska (Olsztyn)
-  Józef Gulbiński (Patryki) i Natalia Wijas (Nowy Targ)
-  Sebastian Łutaj (Skajboty) i Natalia Krom (Olsztyn – NSPJ)

7. W ostatnim tygodniu zostały odremontowane obie kruchty. Wykonano odgrzybienie, wymianę zmurszałego tynku na dużych fragmentach i malowanie ścian (koszt. 2.000 zł)Zakupiliśmy także komplet 12 alb dla liturgicznej służby ołtarza (koszt: 1.000 zł).
Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim ofiarodawcom!