III Niedziela Wielkiego Postu (24.03.2019)

1. Jutro Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i dzień patronalny Dzieła Duchowej Adopcji. Duchowa Adopcja to modlitwa w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Osoba podejmująca Duchową Adopcję przez dziewięć miesięcy ogarnia modlitwą dziecko i jego rodziców, prosząc Boga o szczęśliwe jego narodzenie. W ten sposób staje się duchowym rodzicem tego dziecka. Na modlitwę Duchowej Adopcji składa się jeden dziesiątek Różańca Świętego i specjalna krótka modlitwa.
Jutro na mszy świętej o godz. 18.00 będzie można podjąć zobowiązanie takiej modlitwy.

2. Przypominam i zachęcam do udziału w nabożeństwach pasyjnych:
Gorzkie Żale – w niedzielę po mszy św. o godz. 9.00;
Droga Krzyżowa – w piątki o 17.30.

3. W piątek na Drogę Krzyżową zapraszam kandydatów do bierzmowania. Po mszy świętej spotkanie dla bierzmowanych. Obecność obowiązkowa.

4. Serdecznie dziękuję za składane ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Dziękuję także osobom zaangażowanym w organizację zbiórki.

5. W sobotę zapraszam wszystkich na akcję wiosennego porządkowania cmentarza. Mamy zamówioną koparkę i przyczepę. Zapraszam wszystkich, kto tylko może w sobotę na godz. 9.00. Przydadzą się grabie, widły i rękawiczki.

6. Przypominam, że we współpracy z parafią Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie organizujemy pielgrzymkę do Fatimy. Termin 15-18 listopada 2019 r. Koszt 1950 zł. Zapisy do końca marca.

7. Polecam nowy numer „Gościa Niedzielnego”. W najnowszym numerze bardzo przydatny nie tylko w wielkim poście dodatek – rachunek sumienia, który pomoże przygotować się do spowiedzi, a także czy możliwa jest spowiedź przez telefon lub internet

8. Intencje mszalne…