3. Niedziela zwykła (24.01.2021)

1. Dzisiaj w Polsce „Dzień solidarności z Chorwacją”. Przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych w grudniowym trzęsieniu ziemi w Chorwacji.
  2. W liturgii tego tygodnia
    – w poniedziałek (25.01) święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła,
    – w czwartek (28.01) wspomnienie św. Tomasza z Akwinu.
  3. Polecam nowe numery Gościa Niedzielnego i Małego Gościa. W Gościu Niedzielnym m.in. o tym:
    – jak dzieci przeżywają czas zdalnego nauczania i jakie mogą być jego efekty w przyszłości;
    Szczególnie polecam trzy teksty w naszym warmińskim dodatku:
    – wywiad z ks. prof. Marianem Machinkiem na temat  kontrowersji wokół decyzji współfinansowania programu „in vitro” z budżetu województwa warmińsko-mazurskiego.
    – o kinematograficznej i ewangelizacyjnej działalności naszych kleryków z Klebarka Wielkiego,
    oraz zapowiedź 4. Tygodnia Małżeństwa, który odbędzie się w terminie 7-14 lutego. Zapisy na poszczególne wydarzenia już trwają.