5. Niedziela Wielkiego Postu (21.03.2021)

1. Gorąco dziękuję za pomoc w organizacji rekolekcji, za przygotowanie poczęstunku dla ks. Rekolekcjonisty i spowiedników, za wszystkie przyniesione pyszności. Dziękuję za posprzątanie Kościoła przed realizacją nagrania Drogi Krzyżowej. Dziękuję także za składane na potrzeby naszej parafii ofiary (na kwiaty do grobu Pańskiego i ogrzewanie świątyni).
  2. Od dziś do środy (21-24 marca) można wziąć udział w rekolekcjach wielkopostnych na kanale TVP 3 Olsztyn, godz. 19.00. Rekolekcje poprowadzi ks. prof. Marian Machinek. Natomiast w najbliższy piątek, (26 marca) także na kanale TVP 3 Olsztyn, o godz. 19.00 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej z naszego sanktuarium. Wszystkie te wydarzenia będą dostępne również na kanale YouTube. Szczegółowe informacje i linki na stronie internetowej naszej parafii.
  3. W czwartek (25 marca) Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia. Msza św. o godz. 18.00.
  4. W najbliższy piątek (26 marca) w naszym kościele Wielkopostny Dzień Stacyjny. Program tego dnia przedstawia się następująco:
    – 8.00 – 18.00 – Adoracja  Najświętszego Sakramentu  i możliwość spowiedzi
    – 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i „Gorzkie żale”
    – 17.15 – Droga krzyżowa
    – 18.00 – Eucharystia,
    – 19.00 – Droga krzyżowa w TVP3 Olsztyn
    W zakrystii można zapisywać się na konkretne godziny, aby w ciągu całego dnia, ktoś czuwał przed Najświętszym Sakramentem.
  5. Za tydzień, Niedzielą Palmową rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia. Ogłaszamy także konkurs dla dzieci na najpiękniejszą własnoręcznie wykonaną palmę.
  6. Polecamy „Gościa Niedzielnego”. Jest także jeszcze dostępne specjalne 100-stronnicowe wydanie (w cenie 9 zł.) w całości poświęcone św. Józefowi.
  7. Zapowiedzi przedślubne: Dominik Goszczych, (zam. w Patrykach) oraz Anna Przytulska (zam. w Olsztynie) – zapowiedź 2.