15. Niedziela zwykła (11.07.2021)

1. Dziś po mszy świętej o godz. 9.00 został poświęcony nowy pomnik na grobie ks. Pawła Chmielewskiego. Jednocześnie dziękuję darczyńcom za pięknie odrestaurowany krzyż. Pozostał nam jeszcze koszt kamienia i jego obróbki (cięcia, polerowania, grawerowania i ustawienia) – 12 tyś zł. Ofiary, które złożymy na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na ten właśnie cel. Wpłaty można też dokonywać na konto parafialne. Numer na naszej stronie internetowej.

2. Nasza pielgrzymka do Niepokalanowa, Częstochowy, Krakowa, Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się w ostatni weekend września, tj. 24-26.09.2021 r. Według wstępnych kalkulacji koszt ok. 500-600 zł.

3. W najbliższą sobotę spotkanie Laboratorium wiary. Będziemy rozważali dwa ostatnie rozdziały 1 Listu św. Pawła Apostoła do Koryntian (Kor 15-16). Zapraszamy!

4. Zachęcam do lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, w którym m.in.
    • świetny artykuł o życiowej mądrości zawartej w regule św. Benedykta,
    • o dużych możliwościach, które daje Karta Dużej Rodziny (np. pendolino: Warszawa – Kraków 30 zł, Tatrzański Park Narodowy za darmo)
    • o Biblii w formie komiksu dla dzieci i młodzieży,
    • bardzo ciekawy tekst o nieszablonowej kobiecie, św. Jadwidze Śląskiej – patronce małżeństw i rodzin.