23. Niedziela zwykła (5.09.2021)

Jezus opuścił okolice Tyru i przez Sydon przyszedł nad Jezioro Galilejskie, przemierzając posiadłości Dekapolu. Przyprowadzili Mu głuchoniemego i prosili Go, żeby położył na niego rękę. On wziął go na bok, z dala od tłumu, włożył palce w jego uszy i śliną dotknął mu języka; a spojrzawszy w niebo, westchnął i rzekł do niego: „Effatha”, to znaczy: Otwórz się. Zaraz otworzyły się jego uszy, więzy języka się rozwiązały i mógł prawidłowo mówić. Jezus przykazał im, żeby nikomu nie mówili. Lecz im bardziej przykazywał, tym gorliwiej to rozgłaszali. I przepełnieni zdumieniem mówili: „Dobrze wszystko uczynił. Nawet głuchym słuch przywraca i niemym mowę”.
(Mk 7, 31-37)

1. Przypominamy, że msza święta w niedzielę o godz. 12.30 jest dedykowana dzieciom. Dziś pierwszy numer ziarna dla dzieci. Zapraszamy także dzieci i młodzież do scholii, a chłopców do liturgicznej służby ołtarza.
  2. W środę święto Narodzenia NMP i święto patronalne w naszej parafii. Zapraszam na msze świętą o godz. 18.00.
  3. W każdy czwartek modlitwa różańcowa i nieszpory naszej męskiej grupy modlitewnej w kaplicy seminaryjnej o godz. 20.00.
  4. W każdy piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00-18.00. Pan Jezus czeka na każdą i każdego z nas.
  5. W sobotę (11.09) pierwsze po wakacyjnej przerwie spotkanie „Laboratorium wiary”. Będziemy rozważali 1-2 rozdział księgi Dziejów Apostolskich. Serdecznie zapraszam stałych bywalców i wszystkich, którzy zapragną dołączyć do wspólnej modlitwy, poznawania Biblii i dzielenia się słowem Bożym.
  6. Także w najbliższą sobotę o godz. 9.00 zapraszam do pomocy przy pracach porządkowych wokół naszej świątyni. Zajmiemy się uporządkowaniem zieleni na skarpie kościoła od strony Lazarusa. Bardzo proszę – kto posiada – o zabranie nożyc i dużych sekatorów.
  7. Mamy jeszcze ok. 20 wolnych miejsc na pielgrzymkę do Krakowa. Pielgrzymka odbędzie się w terminie 1-3 października. Pokoje 2-osobowe z łazienkami. W programie pielgrzymki: Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, Kalwaria Zebrzydowska, muzeum Jana Pawła II w Wadowicach, kopalnia soli w Wieliczce, a także Jasna Góra i Niepokalanów. Koszt ok. 500 zł. Wpłaty od przyszłej niedzieli
  8. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego. Jest także numer specjalny w cenie 10 zł poświęcony Prymasa kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej.