1. Niedziela Wielkiego Postu (6.03.2022)

Od ostatniej środy rozbrzmiewa w Kościele Chrystusowe wołanie: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Rozpoczęliśmy czterdziestodniowe przygotowanie do obchodów największego święta naszej wiary – Zmartwychwstania Pańskiego. Aby te święta przeżywać głębiej podejmujemy kolejny wysiłek nawrócenia. Czy na mojej życiowej drodze poruszam się w dobrym kierunku? Czy muszę się coś zmienić, „nawrócić” na właściwy kierunek.
Dziś razem z Jezusem wybieramy się na pustynię naszego serca, aby przemyśleć swoje życie, życiowe dążenia, by iść we właściwym kierunku.

1. Środą Popielcową rozpoczęliśmy okres Wielki Post. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:
    • Droga Krzyżowa – w piątki o 17.30.
    • Gorzkie Żale – w niedzielę po mszy św. o godz. 9.00
  2. Razem z ks. Radkiem i wspólnotą seminaryjną serdecznie dziękujemy za wszystkie przekazane dary na rzecz uchodźców z Ukrainy oraz za ofiary składane do puszek w minioną niedzielę i środę popielcową. Zebraliśmy blisko 3.000 zł, które zostały przelane na konto Caritas Polska, jednego z głównych koordynatorów pomocy.
  3. Obecnie przygotowywana jest wyprawka szkolna dla dzieci, które zamieszkały w ośrodkach Caritas w Rybakach i we Fromborku. Zeszyty, kredki i inne artykuły papiernicze są zbierane codziennie od 8:00 do 20:00.
  4. W tym tygodniu zapraszamy na spotkania:
    • wspólnota męska – czwartek, godz. 20.00
    • wspólnota żeńska – piątek, po mszy świętej ok. 18.30. Temat: „Maryja w moim życiu”.
  5. W następną niedzielę po mszy świętej o 12.30 spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych
  6. W nowym numerze „Gościa Niedzielnego” kolejna płyta z kolekcji „Biblia Audio”.