4. Niedziela Wielkiego Postu (27.03.2022)

Ciekawa rzecz, zauważmy, że pierwsze myśli o powrocie do ojca były naznaczone ciężkim egocentryzmem.
Syna nic nie obchodzi to, że zranił ojca, że może ojciec cierpi z jego powodu. On rozumie tylko tyle, że jeśli wróci do ojca, to będzie mu lepiej.
Zupełnie inaczej ojciec. On kocha swojego syna mimo, że ma z jego powodu tyle zgryzoty. Niecierpliwie wypatruje jego powrotu i nie ukrywa radości, kiedy syn wraca. Przyjmuje go nie jako marnotrawnego, tylko jako syna.

Każe go tak wystroić, żeby nikt nie miał wątpliwości, że to jego ukochany syn.
I właśnie ta całkowicie zaskakująca i nieprzewidziana reakcja ojca nadaje piękno przypowieści. Wszystkiego moglibyśmy się spodziewać, tylko nie tego! Nawet mamy wiele słusznych argumentów przeciwko takiemu postępowaniu: że rozzuchwala, że uczy nieodpowiedzialności, że jest niesprawiedliwe
i krzywdzące wobec starszego, porządnego syna.
Według naszych ludzkiego myślenia, są to argumenty słuszne.
Ale myślenie i sposoby działania Bożego są inne.

1. Dziś kończymy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. Ale jeszcze jutro dwa spotkania rekolekcyjne dla dzieci z naszej szkoły.
    1. godz. 9.00 klasy I-III
    2. godz. 10.00 klasy IV-VIII
  2. Gorąco dziękuję za pomoc w organizacji rekolekcji, za przygotowanie poczęstunku dla kapłanów: księdza rekolekcjonisty i spowiedników, za wszystkie przyniesione pyszności.
  3. Dziękuję także za składane na potrzeby naszej parafii ofiary (na kwiaty do Grobu Pańskiego i ogrzewanie świątyni). Dziękuję naszym parafianom z Patryk, którzy zebrali kwotę 500 zł.
  4. W tym tygodniu przypada I-szy piątek i I-sza sobota miesiąca.
  5. W piątek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź.
  6. W sobotę rozpoczynamy w naszej parafii nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca. O godz. 17.30 różaniec, o godz. 18.00 Eucharystia z komunia wynagradzającą. Siostra Łucja (jedna z wizjonerek Fatimskich) powiedziała: „Najświętsza Maryja Panna obiecała odłożyć bicz wojny, jeśli to nabożeństwo będzie propagowane i praktykowane. Możemy dostrzec, że odsuwa Ona tę karę stosownie do wysiłków, jakie są podejmowane, by je propagować”. Więcej na temat idei nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca w najbliższą sobotę.
  7. W sobotę po mszy świętej spotkanie wspólnoty żeńskiej. Temat spotkania: „Pan jest Mocą”
  8. Polecamy „Gościa Niedzielnego”, a w nim artykuły o poświęceniu Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi oraz kolejny odcinek wielkopostnych rekolekcji – o grzechu zazdrości.