Niedziela Męki Pańskiej (10.04.2022)

Niedziela Palmowa jest dniem pełnym radosnego i podniosłego nastroju. Gałązki, które przynosimy ze sobą do kościoła, zwiastują wiosnę, a jednocześnie są wyrazem naszego pragnienia, aby włączyć się w uroczyste powitanie zgotowane niegdyś Chrystusowi przez mieszkańców Jerozolimy. Ale dzisiejsza niedziela nosi również nazwę niedzieli Męki Pańskiej i rozpoczyna Wielki Tydzień. Nastrój radości
i uniesienia przechodzi w atmosferę powagi i bólu. Jezus wiedział, że entuzjazm witających Go tłumów będzie trwał krótko i że już niedługo ci sami ludzie będą wołać przed Piłatem: „Ukrzyżuj Go! Ukrzyżuj Go!”

1. Przed nami najważniejsze dni roku liturgicznego. Zapraszam na liturgię Triduum Paschalnego.
    • Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej – godz. 18.00
    • Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej – godz. 18.00. Przed liturgią o godz. 17.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
    • Wielka Sobota, Msza św. Wigilii Paschalnej – godz. 20.00 (przynosimy świece na odnowienie Chrztu św.)
  2. Wszystkich, którzy pragną włączyć się w liturgię Wielkiego Tygodnia przez śpiew lub posługę przy ołtarzu serdecznie zapraszamy na próby chóru lub próby asysty liturgicznej, które odbywać się będą równolegle na plebanii godzinę przed liturgią.
  3. Poświęcenie pokarmów wielkanocnych w Wielką Sobotę w kościele o godz. 10.00, 11.00, 12.00 oraz wieczorem, po liturgii Wigilii Paschalnej.
  4. W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza św. rezurekcyjna o godz. 6.00. Następne msze św. o godz. 11.00 i 12.30. (Uwaga! Nie ma mszy świętej o godz. 9.00).
  5. Bardzo proszę zgłaszać osoby chore i w podeszłym wieku, które chciałyby przed świętami skorzystać z sakramentu pokuty i przyjąć Komunię świętą.
  6. Dziękuję naszym parafianom ze Skajbot i Patryk za ofiarę 500 zł na kwiaty  do Grobu Pańskiego. Wszystkim organizatorom zbiórki i wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękuję za pomoc i troskę w utrzymaniu naszej parafii. Dziękuję także za wszystkie wpłaty na konto parafii.
  7. Polecamy nowy numery „Gościa Niedzielnego” z kolejną płytą z serii „Biblia Audio”.
  8. Zapowiedzi przedślubne: Patrycja Kobus z Klebarka Wielkiego
    i Mateusz Rudziński z Pruszcza Gdańskiego (zap. 1).