5. Niedziela Wielkanocna (15.05.2022)

Moment wyjścia Judasza, otwierający dzisiejszą ewangelię, stanowi punkt zwrotny w biegu wydarzeń, których finałem będzie ukrzyżowanie Chrystusa. Chwila jest dramatyczna, a jednak słowa Pana pełne są głębokiego pokoju. Wypełnia się bowiem wola Ojca, której sens wyraża się w nowym przykazaniu, jakie nam Jezus przekazuje.

1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe: w niedzielę po mszy św. o godz. 9.00, w tygodniu o godz. 17.30.
  2. Jutro (16.05) święto św. Andrzeja Boboli – patrona Polski. Zapraszamy na msze świętą w intencji naszej ojczyzny o godz. 18.00. Jednocześnie informujemy, że w ramach sztafety modlitwy za Ojczyznę od najbliższej środy przez kolejne 9 dni do 26 maja codziennie w naszym kościele msza święta w intencji naszej ojczyzny o nowe wylanie Ducha Świętego.
  3. W następną niedzielę Uroczystość I Komunii świętej. Przed nami ostatni tydzień przygotowania do tej uroczystości:
    • w poniedziałek po mszy św. próba generalna: muzyczna z p. Asią i zaraz później próba liturgiczna z p. Ewą
    • w czwartek o 16.00 – sprzątanie kościoła
    • w piątek po mszy świętej spowiedź dla dzieci i rodziców.
  4. W sobotę spotkanie „Laboratorium wiary”. Będziemy rozważać dwa ostatnie rozdziały Dziejów Apostolskich.
  5. Zapowiedzi przedślubne: Monika Dobczyńska (zam. Silice) oraz Bartosz Pytel (zam. Gdynia) – zapowiedź 1.
  6. Serdecznie dziękuję mieszkańcom Silic za podjęcie się zadania odnowy zabytkowego krzyża usytuowanego przy drodze w kierunku lasu. Dziękuję wszystkim, którzy troszczą się o kaplice, przydrożne krzyże i wszystkie te miejsca, które są świadectwem naszej wiary.
  7. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, w którym m.in. o kanonizowanym właśnie Karolu de Foucauld.