Wniebowstąpienie Pańskie (29.05.2022)

Mija dziś czterdziesty dzień
od uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego.
W tym właśnie dniu, jak podaje Pismo,
Pan Jezus wstąpił do nieba.
Obchodząc dzisiaj pamiątkę tego wydarzenia
dziękujmy za otwartą także dla nas
perspektywę życia bez końca w Królestwie Niebieskim.

1. Wczoraj pielgrzymowaliśmy pieszo do Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie. Modliliśmy się za naszą parafię, a także za dzieci pierwszokomunijne. Cieszymy się, że z tego grona mamy kilka nowych chórzystek w naszej scholii i kilku nowych ministrantów. Wszystkim rodzicom dziękuję za modlitwę i świadectwo wiary.
  2. Dziś po mszy świętej o godz. 12.30 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Równolegle spotkanie organizacyjne dla rodziców.
  3. Dziś o godz. 14.00 dodatkowa msza święta w Patrykach w intencji mieszkańców.
  4. W tym tygodniu przypada I-szy czwartek, piątek i I-sza sobota miesiąca.
    • w czwartek modlimy się za księży i o powołania kapłańskie,
    • w piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 i spowiedź
    • w sobotę różaniec od godz. 17.30.
  5. W sobotę w ramach XXI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego w naszym kościele o godz. 12.00 znakomity koncert w wykonaniu Chóru Akademii Morskiej w Szczecinie. Zapraszamy nie tylko melomanów. Wstęp wolny.
  6. W sobotę wigilia Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Po mszy świętej o godz. 18.00 rozpocznie się czuwanie modlitewne: nabożeństwo Drogi Światła, modlitwa uwielbienia, indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
  7. W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 12.30 rocznica I. Komunii świętej. Spowiedź w piątek od godz. 17.00.
  8. Zapowiedzi przedślubne:
    • Monika Dobczyńska (zam. Silice) oraz Bartosz Pytel
               (zam. Gdynia) – zap. 3.
    • Ewa Mergalska (zam. Lidzbark Warmiński) oraz Paweł Piórkowski   (zam. Klebark Mały) – zap. 2.
  9. Polecamy nowe numery „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”.