IV Niedziela Adwentu (23.12.2018)

1. Już jutro wieczorem rozpoczniemy radosne świętowanie Narodzin Zbawiciela. Dziękuję naszym Parafianom, którzy pomogli w przygotowaniu naszej świątyni na święta: Panom Krzysztofowi Burczyńskiemu i Robertowi Karcz za ścięcie i przywiezienie choinek, naszym strażakom za ich ustawienie, Panu Lechowi Sokol za przygotowanie żłóbka, Paniom Urszuli, Jadwidze i Monice za posprzątanie Kościoła, Państwu Ewie i Tomaszowi Napiórkowskim za dekorację choinek, Pani Elżbiecie Stachurskiej za kwiaty.

2. Dziękuję także za wszystkie ofiary wpłacane na konto parafii lub przekazywane osobiście i za każdą życzliwość.

3. Jutro Wigilia. Msza św. poranna o godz. 8.00. Po zmierzchu zasiądziemy do Wigilijnej Wieczerzy w gronie najbliższych. Zadbajmy o samotnych, aby w ten wieczór nie byli sami. O 24.00 gromadzimy się na Pasterce. Na pasterkę zabieramy dzwonki, które wykorzystamy podczas śpiewu kolęd, aby w ten uczcić i podkreślić radość z narodzin Zbawiciela. Z kolei przy żłóbku Pana Jezusa każde dziecko będzie mogło postawić swoje zdjęcie, aby pokazać, że wita przychodzącego Jezusa.

4. W pierwszy i w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia msze święte wg porządku niedzielnego o 9.00 i 11.00.

5. W tym tygodniu:
• w czwartek (27.12) – święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty
• w piątek (28.12) – święto Świętych Młodzianków.

6. W zakrystii są jeszcze opłatki oraz świece na stół wigilijny

7. Odwiedziny duszpasterskie „kolędę” rozpoczniemy zaraz po świętach:
• w czwartek (27.12) – Skajboty Kolonia – strona lewa
• w piątek (28.12) – Skajboty Kolonia – strona prawa
• w sobotę (29.12) – Skajboty – wieś od strony lewej (od nr 31)
• w niedzielę (30.12) – Bogdany
Początek kolędy o godz. 15.00, w sobotę od 10.00, w niedzielę od 14.00.
Msze święte w tygodniu są odprawiane w kaplicy o godz. 8.00.

8. Polecam nowy podwójny numer Gościa Niedzielnego w cenie 8 zł.