IV Niedziela Zwykła (03.02.2019)

1. Serdeczne podziękowanie wszystkim Drogim Parafianom za pomoc przy wczorajszej akcji rozbierania choinek, żłóbka i sprzątania naszej świątyni.

2. We wtorek, 5 lutego wspomnienie św. Agaty, patronki kominiarzy, ludwisarzy, odlewników. Św. Agata jest także czczona jako wspomożycielka w czasie pożarów. Na mszy św. o godz. 18.00 poświęcenie chleba św. Agaty.

3. W dniach 7-14 lutego, odbędzie się Tydzień Małżeństwa. To międzynarodowa inicjatywa, która odbywa się na świecie od 23 lat. Jej celem jest promocja małżeństwa i rodziny, wspieranie małżonków w podjętej drodze. W programie filmy, warsztaty i konferencje o różnorodnej tematyce dot. małżeństwa, a nawet randka małżeńska.
Rozpoczęcie w najbliższy czwartek w kościele św. Franciszka z Asyżu w Kortowie. Najpierw msza św. pod przewodnictwem ks. abpa Józefa, a później wykład p. Jacka Pulikowskiego, autora wielu książek i konferencji poświęconych małżeństwu. Szczegółowy program wszystkich wydarzeń na tablicach ogłoszeń i naszej stronie internetowej.

4. Polecam lekturę „Gościa Niedzielnego”. W najnowszym numerze:
• temat przebaczenia. Przebaczenie to nie zmiana naszych uczuć i emocji, ale decyzja. Jak przebaczać i dlaczego to takie ważne?
• relacja ze Światowych Dni Młodzieży
• świadectwa sióstr zakonnych o tym, że dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych.

5. Na półeczce (obok Gościa Niedzielnego) można wylosować sobie cytat z Pisma świętego lub świętych. Niech to słowo nam towarzyszy przez najbliższy tydzień.