II Niedziela zwykła (20.01.2019)

 1. Caritas Archidiecezji Warmińskiej podjęła się dzieła utworzenia bardzo potrzebnego na naszym terenie Stacjonarnego Hospicjum dla Dzieci. Formą wsparcia tego dzieła jest zakupienie cegiełek. Cegiełki w cenie 20 lub 50 zł można nabyć w zakrystii lub kancelarii.

 1. Polecam nowe numery „Małego Gościa” i „Gościa Niedzielnego”, w którym m.in.

 • obrazek z modlitwą dziadków za wnuki, natomiast w Małym Gościu – modlitwa wnuka za babcię i dziadka

 • artykuł o tym, jakimi zasadami kierować się, by wesprzeć nastolatka w trudnym okresie dojrzewania.

 1. Od dzisiejszej niedzieli na półeczce (obok Gościa Niedzielnego) lub także przy wyjściu z kościoła będzie można wylosować cytat z Pisma świętego. Można go przyjąć w duchu wiary jako słowo, które Pan Bóg dziś kieruje właśnie do mnie.

Serdecznie dziękuję Państwu Agnieszce i Piotrowi Miłaszewiczom oraz ich córce Oli za pomysł i realizację przedsięwzięcia.

 1. Wszystkich kandydatów do bierzmowania zapraszam na mszę św. i spotkanie formacyjne w najbliższą sobotę (26.01) o godz. 18.00. Uroczystość bierzmowania, odbędzie się w naszej parafii 10 maja 2019 r. Sakramentu udzieli ks. Abp Józef Górzyński.

 1. Plan wizyty duszpasterskiej na najbliższy tydzień w Klebarku Wielkim:

 • poniedziałek (21.01) – domy przy drodze na Klewki (nr 2 CDE; 16-28A)

 • wtorek (22.01) – za kościołem (nr 29-31, 33-36, 43, 65-67)

 • środa (23.01) – za kościołem – ciąg dalszy (nr 37-40) oraz w sąsiedztwie Straży Pożarnej i plebanii (11, 14, 32A, 32B)

 • czwartek (24.01) – kolonie (nr 15, 43-103)

Rozpoczęcie kolędy o godz. 16.00.

W tych dniach przypada 74. rocznica wkroczenia wojsk rosyjskich do Klebarka Wielkiego, a zarazem kolejna rocznica męczeńskiej śmierci ks. Pawła Chmielewskiego i wielu parafian. „Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…”