Niedziela Palmowa (14.04.2019)

1. Najserdeczniejsze podziękowania dla wszystkich pań, które upiekły i pomogły tak wspaniale ugościć naszych piątkowych gości – Zespół „Mocni w wierze”. Dziękuję także za wczorajszą pracę przy porządkowaniu naszej świątyni i jej otoczenia. Było aż 15 osób.

2. Dziś przy wyjściu z kościoła przeprowadzamy przedświąteczną zbiórkę do puszek na rzecz najuboższych rodzin w naszej parafii.

3. Przed nami najważniejsze dni roku liturgicznego. Wszystkich z całego serca zapraszam na liturgię Triduum Paschalnego.
• Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej – godz. 18.00
• Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej – godz. 18.00. Przed liturgią o godz. 17.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
• Wielka Sobota, Msza św. Wigilii Paschalnej – godz. 20.00 (przynosimy świece na odnowienie Chrztu św.)
Wszystkich zachęcam do udziału w liturgii i głębokiego przeżycia tych dni. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego znajdziemy bardzo dobre wyjaśnienie liturgii Triduum Paschalnego.
Wszystkich, którzy pragną włączyć się w liturgię Wielkiego Tygodnia przez śpiew lub posługę przy ołtarzu serdecznie zapraszam na próbę chóru lub próbę asysty liturgicznej, które odbywać się będą równolegle na plebanii przed nabożeństwami od Wlk. Czwartku do Wlk. Soboty. Pierwsze spotkanie grupy liturgicznej już w środę po mszy św. o godz. 18.00.

4. Serdecznie dziękuję wszystkim którzy organizowali zbiórkę na kwiaty do Grobu Pańskiego, a także wszystkim ofiarodawcom.

5. Poświęcenie pokarmów wielkanocnych w Wlk. Sobotę
• Klebark Wielki – 9.00 i 12.00
• Klebark Mały – 9.30
• Patryki – 10.00
• Skajboty – 10.30
• Mokiny – 11.00
• Silice – 11.30
• Bogdany – 13.00

6. W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego msza święta rezurekcyjna o godz. 6.00. następne msza o 11.00. Uwaga! Nie ma mszy św. o godz. 9.00

7. Niech Pan Bóg da nam łaskę pięknego i głębokiego przeżycia najbliższych dni.

8. Intencje mszalne na najbliższy tydzień…