Niedziela Palmowa (25.03.2018)

1. Przed nami najważniejsze w roku dni celebracji naszego odkupienia. Wszystkich z całego serca zapraszam na liturgię Triduum Paschalnego.

  • Wielki Czwartek, Msza Wieczerzy Pańskiej – godz. 18.00
  • Wielki Piątek, Liturgia Męki Pańskiej – godz. 18.00
  • Wielka Sobota, Msza św. Wigilii Paschalnej – godz. 20.00 (przynosimy świece na odnowienie Chrztu św.)

Wszystkich zachęcam do udziału w liturgii i głębokiego przeżycia tych dni. W najnowszych numerach Gościa i Małego Gościa niedzielnego znajdziemy bardzo dobre wyjaśnienie głębokich znaków liturgii Triduum Paschalnego.
Wszystkich, którzy pragną włączyć się w liturgię Wielkiego Tygodnia przez śpiew lub posługę przy ołtarzu serdecznie zapraszam na próbę chóru lub próbę asysty liturgicznej, które odbywać się będą równolegle na plebanii przed nabożeństwami od Wlk. Czwartku do Wlk. Soboty.

2. Serdecznie dziękuję tym wszystkim którzy organizowali zbiórkę na kwiaty do Grobu Pańskiego, a także wszystkim ofiarodawcom. Kto nie miał okazji może jeszcze dziś złożyć ofiarę na ten cel przed kościołem lub w zakrystii.

3. Poświęcenie pokarmów wielkanocnych w Wlk. Sobotę

  • Klebark Wielki – 9.00 i 12.00
  • Klebark Mały – 9.30
  • Patryki – 10.00
  • Skajboty – 10.30
  • Mokiny – 11.00
  • Silice – 11.30
  • Bogdany – 13.00

4. W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego:
a) Msza św. rezurekcyjna z procesją o godz. 6.00
b) Następne msze św. jak w każdą niedzielę o godz. 9.00 i 12.00.
c) W pierwszy dzień świąt nie ma mszy św. w kaplicach.

5. Niech Pan Bóg da nam łaskę pięknego i głębokiego przeżycia najbliższych dni.