Niedziela Trójcy Świętej (16.06.2019)

1. Dziś na mszy św. o godz. 11.00 dzieci klas IV przeżywają rocznicę I Komunii Świętej

2. Jutro o godz. 10.00 msza św. na zakończenie roku szkolnego. Razem z całą wspólnotą szkolną będziemy dziękować Panu Bogu za całe grono pedagogiczne i wszystkich pracowników, za ich trud wkładany w rozwój duchowy i intelektualny naszych dzieci i będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas wakacji.

3. W czwartek (20.06) – Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 9.00 i 11.00 – główna msza święta, po której wyruszy procesja do 4 ołtarzy:
1. Kapliczka przy kościele (mieszkańcy Patryk)
2. Krzyż przy drodze od Olsztyna (mieszkańcy Klebarka Małego)
3. Kapliczka przy szkole (mieszkańcy Skajbot)
4. Figura Matki Bożej przy plebanii (mieszkańcy Klebarka Wlk.)
Dziękuję wszystkim, którzy podjęli się zadania przygotowania procesyjnych ołtarzy. I tradycyjnie prośba do tych, którzy mają dużo kwiatów w ogrodzie, aby te przekwitnięte podarować na procesję.

4. W najbliższą sobotę (22.06) Obchody Nocy Świętojańskiej. O godz. 21.00 Msza święta ku czci św. Jana Chrzciciela, następnie procesja z figurą i z pochodniami do wód jeziora, poświęcenie wód jeziora, feta sztucznych ogni i biesiada przy ognisku.

5. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze m.in. tekst o ciemnej stronie internetu. Ten artykuł koniecznie powinni przeczytać rodzicie i dziadkowie. Natomiast w Małym Gościu silikonowa opaska na rękę i ciekawe teksty dla młodych.