25. niedziela zwykła (24.09.2017)

Komunikat Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski

Dobiega końca jubileuszowy rok objawień w Fatimie. Sto lat temu Maryja przekazała trojgu portugalskich dzieci orędzie ocalenia: nawracajcie się, wynagradzajcie za grzechy przeciw mojemu niepokalanemu sercu i odmawiajcie różaniec. Szczególną sposobnością do realizowania tego wezwania jest ogólnopolska inicjatywa Różaniec do granic. Jej celem jest podjęcie ogólnopolskiej modlitwy różańcowej przez osoby zebrane wzdłuż granic naszego kraju, w intencji Polski i całego świata.

Przedsięwzięcie będzie miało miejsce 7 października tego roku, w pierwszą sobotę miesiąca, w święto Matki Bożej Różańcowej i na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich, kiedy to - zebrani na granicach naszej Ojczyzny - o jednej godzinie odmówimy cztery części różańca.

Prosimy wszystkich wiernych, aby licznie włączyli się w tę inicjatywę. Szczegółowe informacje na temat wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej www.rozaniecdogranic.pl oraz na plakatach.

 

OGŁOSZENIA

1. Inicjatywa „Różaniec do granic” rozpocznie się równocześnie o godz. 10.30 w wyznaczonych 322 kościołach stacyjnych. Po Mszy św. uczestnicy udadzą się do „stref modlitwy”, zlokalizowanych co kilkaset metrów wzdłuż liczącej 3,5 tys. km granicy Polski. O godz. 14.00 wzdłuż całej granicy naszej Ojczyzny rozpocznie się modlitwa różańcowa, zgromadzeni odmawiać będą wszystkie cztery części Różańca świętego. Parafianie z naszego dekanatu są zaproszeni do parafii Zagaje. Ks. Proboszcz parafii Zagaje wszystkim uczestnikom zapewnia ciepły posiłek.
Przejazd kilkoma autokarami organizuje parafia Odkupiciel. Zapisy na wyjazd w zakrystii.

2. Za dwa tygodnie, w niedzielę 8 października po mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.

3. W zakrystii jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego (cena 5 zł); a od przyszłej niedzieli będzie także Mały Gość Niedzielny.