6. Niedziela Wielkanocna (17.05.2020)

1. Serdecznie dziękuję za wszystkie dowody pamięci i życzliwości tych wczorajszych i tych okazywanych na co dzień.

2. Jutro (18.05) przypada 100-na rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Msza św. dziękczynna za dar św. Papieża Polaka o godz. 18.00. Już dziś chcemy uczcić ten jubileusz. Po mszy świętej zapraszam na krótką modlitwę przy pomniku Jana Pawła II.

3. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30.

4. Za tydzień w niedzielę, obchodzić będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. A w piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

5. Jest propozycja, aby uroczystość I-szej Komunii świętej zorganizować 21.06. Myślimy także, żeby sakrament bierzmowania odbył się w drugiej połowie czerwca. Głos Rodziców będzie decydujący. Dlatego w przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 11.00 odbędzie się krótkie spotkanie organizacyjne z rodzicami kandydatów do bierzmowania i dzieci komunijnych.

6. Polecam nowe numery „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” o tym, jak niewiele brakowało, a Jan Paweł II by się nie urodził. O heroicznej decyzji Wojtyłów dotyczącej urodzenia przyszłego papieża.