Święto Miłosierdzia Bożego (08.04.2018)

1. Dzisiejsze Święto Miłosierdzia Bożego rozpoczyna w Kościele Tydzień Miłosierdzia – czas szczególnej modlitwy za tych, którzy na co dzień zajmują się działalnością charytatywną. Ofiarami z dzisiejszej tacy wspieramy dzieła Caritas.

2. Dziś po mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

3. Jutro będziemy świętować przeniesioną z Wielkiego Tygodnia uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msza Święta o godz. 18:00. Uroczystość ta od lat obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
Dzieło Duchowej Adopcji to modlitwa w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Osoba podejmująca Duchową Adopcję przez dziewięć miesięcy ogarnia modlitwą dziecko i jego rodziców, prosząc Boga o szczęśliwe jego narodzenie. W ten sposób staje się duchowym rodzicem tego dziecka. Na modlitwę Duchowej Adopcji składa się jeden dziesiątek Różańca Świętego i specjalna krótka modlitwa.
Osoby, które pragną włączyć się w Dzieło Duchowej Adopcji lub odnowić swoje przyrzeczenie, będą mogły to uczynić jutro na mszy św. o godz. 18.00.

4. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej w następną niedzielę po mszy św. o godz. 12.00.

5. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze ciekawe teksty o Dzienniczku św. s. Faustyny i obrazie Miłosierdzia Bożego.

6. Wszystkich chłopców, serdecznie zapraszam do wstępowania w grono ministrantów. Spotkanie dla ministrantów w następną niedzielę po mszy św. o godz. 12.00.
Zrodziła się idea, aby w naszej parafii powstała także Liturgiczna Służba Dorosłych. Wszystkich chętnych Panów zapraszam do współtworzenia tego dzieła.

7. W przyszły czwartek, 19 04 w przychodni lekarskiej w Purdzie odbędą się badania USG Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, nerek, płuc, stawów, piersi oraz echo serca. Badania są odpłatne. Cena jednego badania to 55 zł. Bliższe informacje w przychodni.