Uroczystość Trójcy Świętej (7.06.2020)

1. Wszystkich członków Rady Parafialnej serdecznie zapraszam na spotkanie. Jutro po mszy o godz. 18.00 na plebanii.

2. W czwartek (11.06) – Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 9.00 i 11.00 – główna msza święta, po której wyruszy procesja do 4 ołtarzy:
- Kapliczka przy kościele (mieszkańcy Patryk)
- Krzyż przy drodze od Olsztyna (mieszkańcy Klebarka Małego)
- Kapliczka przy szkole (mieszkańcy Skajbot)
- Figura Matki Bożej przy plebanii (mieszkańcy Klebarka Wlk.)

3. Dziękuję wszystkim, którzy podjęli się zadania przygotowania procesyjnych ołtarzy. I tradycyjnie prośba do tych, którzy mają dużo kwiatów w ogrodzie, aby te przekwitnięte podarować na procesję.

4. W piątek (12.06) po długiej przerwie spotkanie wspólnoty młodzieżowej „Jogging za Jezusem” Zapraszam na mszę świętą, a po niej na spotkanie.

5. W sobotę (13.06) po mszy świętej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Sakramentu bierzmowania udzieli bp Janusz Ostrowski w czwartek (25.06) na mszy świętej o godz. 18.00.

6. Polecam nowy numer „Gościa Niedzielnego”, w którym m.in.
- rozmowa z abp. Stanisławem Gądeckim o sytuacji polskiego Kościoła,
- a w naszym diecezjalnym dodatku sylwetki nowo wyświęconych księży, ale także o tych, którzy w tym roku przeżywają jubileusz 25. rocznicy święceń kapłańskich (w tym gronie jest także nasz wieloletni proboszcz ks. prał. Henryk Błaszczyk).