Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (31.05.2020)

1. Wszystkim uczestnikom wczorajszej modlitwy dziękuję za wspólną modlitwę w Wigilię Zesłania Ducha Świętego, a naszej scholi za wspaniały śpiew.

2. Dziś już ostatnie nabożeństwo majowe. A od jutra zapraszam do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Codziennie po wieczornej mszy św.

3. W tym tygodniu przypada I-szy czwartek, piątek i I-sza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie 15-min przed mszą świętą. W I-szy czwartek i piątek – spowiedź i adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.30. I-szy czwartek msza św. w intencji kapłanów oraz o święte powołanie kapłańskie i zakonne.

4. W sobotę po mszy świętej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Bardzo proszę, aby osoby, które były ochrzczone w innych parafiach przyniosły świadectwo chrztu.

5. Gorąco dziękuję za:

- gruntowne czyszczenie posadzki kościoła z wykorzystaniem profesjonalnych środków czystości. Efekty tej pracy widać, np. przy wejściu na chór;

- kwiaty do kościoła;

- wszystkie ofiary na rzecz naszej parafii, te systematyczne, ale także te w ostatnim czasie epidemii składne na tacę lub wpłacane na konto parafii.

6. Polecam nowy numer „Gościa Niedzielnego”, w którym m.in. o pierwszych w naszej diecezji diakonach stałych, o znaczeniu Ducha Świętego w życiu chrześcijanina.