V Niedziela Zwykła (10.02.2019)

1. Jutro, 11 lutego wspomnienie NMP z Lourdes i Dzień Chorego. Na mszy św. o godz. 18.00 osoby w podeszłym wieku lub ciężko chore będą mogły przyjąć sakrament namaszczenia chorych.

2. W środę, 13 lutego o godz. 20.00 zostanie odprawiona msza św. w intencji niedawno zmarłych: śp. Jana Olszewskiego – premiera RP, śp. Pawła Adamowicza – prezydenta Gdańska. Będziemy także modlić się za naszą ojczyznę i naród o ducha jedności i współpracy. Zapraszam!

3. W sobotę msza św. o godz. 17.00, a zaraz po niej spotkanie „Laboratorium wiary”. Zatem godzinę wcześniej, z uwagi na rodziców z małymi dziećmi. Tematem spotkania będzie sakrament pokuty i pojednania.

4. W Katolickim Zespole Edukacyjnym im. Św. Rodziny w Olsztynie rozpoczął się nabór na rok szkolny 2019/20. Przyjmowani są uczniowie do Szkoły podstawowej i do Przedszkola przy Parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka (ul. Wyszyńskiego 11) oraz Liceum Ogólnokształcącego i do Technikum Informatycznego przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa (ul. Mickiewicza 10). Szczegóły na plakacie.

5. Zakończyliśmy modernizację nagłośnienia w naszej świątyni. Rok temu zakupiliśmy nowy wzmacniacz i mikrofony, w listopadzie zostały zainstalowane kolumny w środkowej części kościoła, a w tym tygodniu zostały wymienione kolumny w nawach bocznych.

6. W najnowszym Gościu Niedzielnym misja konsula, czyli o interesie polskich rodzin w zagranicznych realiach.

7. Tradycyjnie już zachęcam do wylosowania cytatu do osobistej refleksji na najbliższy tydzień.