VIII Niedziela Zwykła (03.03.2019)

1. W najbliższą środę rozpoczynamy Wielki Post. Msza św. w Środę Popielcową z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 18.00. Nabożeństwa pasyjne:
- Gorzkie Żale – w niedzielę po mszy św. o godz. 9.00;
- Droga Krzyżowa – w piątki o 17.30.

2. Najbliższe nabożeństwo Drogi Krzyżowej odbędzie się w Domu Pielgrzyma. Refleksji przy kolejnych stacjach będą towarzyszyły slajdy z filmu „Pasja”. Na nabożeństwo zapraszam wszystkich parafian oraz młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Po nabożeństwie Drogi Krzyżowej Msza św. i krótkie spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

3. Spotkanie Rady Parafialnej w następny poniedziałek (11 marca) po mszy świętej.

4. Przypominam, że próby naszego chóru parafialnego w niedziele o godz. 10.00 na plebanii.

5. Nasze sanktuarium, podobnie jak inne świątynie Olsztyna i okolic, znalazło się na liście Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych. Wyznaczony dla nas dzień to piątek przed Niedzielą Palmową (12.04) – czas szczególnej modlitwy i refleksji wielkopostnej. Tego dnia będziemy gościli w naszej parafii zespół „Mocni w wierze”, który przeprowadzi nas w refleksji po kolejnych stacjach Drogi Krzyżowej, pt. „Ślad losu”. To przepiękna muzyka i głęboki tekst medytacji Męki Pańskiej. Więcej na temat powiem w trakcie naszych wielkopostnych rekolekcji, które rozpoczniemy w V niedziele Wielkiego Postu (7.04). Rekolekcje wygłosi ks. Radek.

6. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego i słowo Boże z koszyka do osobistej refleksji na najbliższy tydzień.