Wniebowstąpienie Pańskie (02.06.2019)

1. Od piątku trwa nowenna przed uroczystością Zasłania Ducha Świętego. Przez cały czerwiec po mszy św. nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa.

2. W ramach XVIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego w naszym kościele odbędzie się Koncert Zespołu Wokalnego Art. N Voices. Zapraszam w najbliższy piątek godz. 12.00.

3. W sobotę po mszy św. o godz. 18.00 w ramach Wigilii przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego zapraszam na nabożeństwo Drogi Światła. Droga Światła (Via Lucis) to wielkanocne nabożeństwo, wzorowane na Drodze Krzyżowej. Polega ono na przeżywaniu 14 stacji – spotkań Chrystusa Zmartwychwstałego z uczniami.

4. Za tydzień na mszy św. o godz. 11.00 uroczystość I Komunii świętej. W piątek (7.06) o godz. 18.30 spowiedź dla dzieci i ich rodziców. W sobotę sprzątanie i dekorowanie kościoła.

5. W przyszłą niedzielę ulicami Olsztyna przejdzie marsz dla Życia i Rodziny. Rozpoczęcie o godz. 11.00 Mszą św. w katedrze. Szczegóły na plakatach i www.

6. Zapowiedzi przedślubne:
• Mateusz Ciechanowicz – zam. Olsztyn (par. NSPJ)
oraz Kinga Zaniewska – zam. Patryki (zap. 3)
• Mateusz Piotr Buchowski – zam. Patryki
oraz Joanna Szoprun zam. w Kraskowie k/Kluczborka (zap. 1)

7. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego, w którym między innymi męski komentarz do obecnej sytuacji Kościoła w Polsce oraz bardzo ciekawy dodatek poświęcony Pierwszej Pielgrzymce Jana Pawła II do Ojczyzny.

8. Ogłoszenia gospodarcze i podziękowania. Bardzo dziękuję:
◦ p. Adamowi Majewskiemu za pomalowanie okien i drzwi „Lazarusa”,
◦ p. Januszowi Baumannowi za oczyszczenie i konserwację krzyża misyjnego oraz figury Matki Bożej;
◦ p. Tomaszowi Pawłowskiemu za wypożyczenie rusztowania;
◦ p. Przemysławowi Burczyńskiemu i jego ekipie za wykoszenie trawy;
◦ dziękuję za piękne kompozycje kwiatowe przy bocznych ołtarzach;
◦ p. Maciejowi Wołyńskiemu za pomoc w czyszczeniu rynien.