X Niedziela Zwykła (10.06.2018)

1. Komunikat ks. Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego.
Drodzy Siostry i Bracia,
dziś ulicami Olsztyna po raz siódmy przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Tegoroczny marsz z racji szczególnej rocznicy 100-lecia odzyskania niepodległości odbywa się pod hasłem „Polska rodziną silna!". O godz. 12.30 Uroczysta Msza św. w katedrze, po której Marsz wyruszy z Rynku Starego Miasta do Parku Centralnego. W programie atrakcje dla całej rodziny: zabawy dla dzieci, koncerty, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, pokazy służb ratowniczych i wiele innych. Serdecznie zapraszam wszystkich wiernych Archidiecezji Warmińskiej do wzięcia udziału w tym wydarzeniu, by wyrazić wdzięczność Bogu za wolność i niepodległość, za każde ludzkie życie i każdą rodzinę.

2. Dziś z racji przypadającej w tygodniu Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa odpust w Skajbotach. Uroczysta msza św. o godz. 12.30.

3. W następną niedzielę z racji święta Patryk o godz. 14.00 msza św. w Patrykach, przy krzyżu.

4. Przypominam, że od ubiegłej niedzieli jest możliwość osobistej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem, który będzie wystawiony pomiędzy mszami o godz. 9.00 i 11.00

5. W najbliższą sobotę o godz. 18.30 kolejne spotkanie „Laboratorium Wiary” Tematem spotkania będzie poszukiwanie odpowiedzi: „Jak dziś przekazywać wiarę?”

6. Polecam uwadze najnowszy numer Gościa Niedzielnego, w którym jest opisany jeden z największych absurdów współczesnego świata, jakim jest odbieranie dzieci polskim rodzicom przez Jugendamt w Niemczech.