XII Niedziela Zwykła (23.06.2019)

1. Dziś we wszystkich Kościołach w Polsce po każdej mszy św. śpiewamy suplikację: „Święty Boże, Święty mocny”. Będzie to ekspiacja za grzechy świętokradztwa i profanacji Najświętszego Sakramentu do jakich doszło w ostatnim czasie.

2. Od następnej niedzieli rozpoczynamy w naszej parafii zbiórkę podpisów pod projektem, który ma uniemożliwić deprawację dzieci przez wszelkiego rodzaju edukatorów seksualnych. Aby złożyć podpis pod projektem ustawy trzeba mieć numer pesel.

3. Serdecznie dziękuję za wczorajsze spotkanie wszystkim uczestnikom i organizatorom Obchodów Nocy Świętojańskiej: Ks. Henrykowi za piękne Słowo Boże, Pani Sołtys Anecie Piątkowskiej za kiełbaski na ognisko, Paniom Barbarze Gierus i Jolancie Szczepańskiej za dekorację figury św. Jana, Państwu Beacie i Januszowi Baumannom za użyczenie terenu i przygotowanie pokazu sztucznych ogni, Panu Zbigniewowi i całej naszej Straży Pożarnej za zabezpieczenie drogi, rozstawienie namiotu, ławek i przygotowanie ogniska oraz wszystkim, którzy na różny sposób pomogli w przygotowaniu uroczystości.

4. W tym tygodniu:
◦ w środę nie ma mszy świętej
◦ w piątek (28.06) – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
◦ w sobotę (29.06) – Uroczystość ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła. Zapraszam na mszę św. o godz. 18.00.

5. Z racji Uroczystości Serca Pana Jezusa, która jest także świętem patronalnym Kaplicy w Skajbotach. Zatem w najbliższą niedzielę msza św. w Skajbotach o godz. 12.30 będzie połączona z odpustem

6. W sobotę spotkanie dla młodzieży po mszy św. o godz. 18.00