XIII Niedziela Zwykła (30.06.2019)

1. Tak jak co roku, w pierwszą niedzielę po Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa (które patronuje kaplicy w Skajbotach) przeżywamy uroczystość odpustową. Zapraszam na mszę św. o godz. 12.30.

2. W tym tygodniu:
◦ w środę (3. 07) – św. Tomasza Apostoła,
◦ w piątek (5.07) – I piątek miesiąca, wystawienie Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi od godz. 17.30.

3. Zapowiedzi przedślubne:
◦ Natalia Maria Chmielińska, zam. w Klebarku Małym)
◦ Adrian Berk, zam. w Olsztynie – zapowiedź 1.

4. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii można złożyć podpis pod projektem, który zapewni prawną ochronę dzieci i młodzieży przed deprawacją seksualną i demoralizacją, która rozwija się w niebezpiecznym tempie i dotyka tysięcy najmłodszych Polaków za pośrednictwem tzw. "edukacji" seksualnej. Aby złożyć podpis pod projektem ustawy trzeba mieć numer pesel.

5. Są jeszcze wolne miejsca na 10-dniowy wypoczynek wakacyjny dla młodzieży w Medjugorie (30.07 – 8.08) . W programie udział w 30. Festiwalu Młodych, a ponadto zwiedzanie Riwiery Makarskiej w Chorwacji i wielu innych miejsc w Bośni i Hercegowinie. Całkowity koszt 1.550 zł. Organizatorem i głównym opiekunem wyjazdu jest ks. Krzysztof Laska.

6. Przypominam o losowaniu słowa Bożego (cytatu biblijny) na najbliższy tydzień. Zachęcam również do lektury „Gościa Niedzielnego”, w którym m.in. ciekawy tekst o antybiotykach.