XVI Niedziela Zwykła (21.07.2019)

1. Serdecznie dziękuję Paniom: Hildegardzie Wernik i Mirosławie Rodziewicz-Kwiatkowskiej za piękne kwiaty do dekoracji ołtarzy.

2. W najbliższym tygodniu:
• w poniedziałek (22.07) święto św. Marii Magdaleny
• we wtorek (23.07) święto św. Brygidy, patronki Europy
• w czwartek (25.07) święto św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa – patrona kierowców (poświęcenie pojazdów w przyszłą niedzielę)
• w piątek (26.07) wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP.

3. Zapowiedzi przedślubne:
Justyna Monika Chłosta (Klebark Wlk.) – Lucjan Szmytka (Sząbruk) – zap. 2.

4. Z radością informuję, że pod obywatelskim projektem ustawy zwiększenia ochrony prawnej dzieci przed agresywną promocją homoseksualizmu, i rozwiązłości seksualnej podpisało się ponad 263 tys. Polaków, a zebrane podpisy w środę zostały złożone w Sejmie w celu poddania ustawy pod obrady parlamentu. W naszej parafii podpisało się blisko 100 osób. Bardzo dziękuję.

5. Polecam „Gościa Niedzielnego”. W najnowszym numerze m.in. o tym, jak walczyć z rozproszeniami na modlitwie.

6. Ogłoszenia gospodarcze:
a) rozpoczęliśmy renowację i konserwację wszystkich drzwi kościoła;

b) również w najbliższym czasie przeprowadzimy naprawy dachów nad obiema zakrystiami (wymiana papy i obróbki blacharskiej);

c) rozpoczęliśmy czyszczenie i malowanie ogrodzenia cmentarza. Jest to przedsięwzięcie czasochłonne, dlatego tych którzy dysponują czasem w tygodniu zapraszam do pomocy codziennie od godz. 9.00, a wszystkich w najbliższą sobotę.

Za już wykonaną pracę serdecznie dziękuję Panom Januszowi Baumannowi i Adamowi Majewskiemu.

d) Jesienią rozpoczniemy instalację pomp ciepła i ogrzewania w kościele. Mam nadzieję, że już tej zimy będzie w kościele cieplej.

Dziękuję za pomoc i każde finansowe wsparcie tych inwestycji.