XVII Niedziela Zwykła (28.07.2019)

1. W tym tygodniu przypada I-szy czwartek, piątek i I-sza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi zawsze przed mszą świętą.
W tym tygodniu nie będzie mszy świętej w poniedziałek, wtorek i środę.

2. Zapowiedzi przedślubne: Justyna Monika Chłosta (Klebark Wlk.) i Lucjan Szmytka (Sząbruk) – zap. 3.

3. Polecam „Gościa Niedzielnego”. W najnowszym numerze m.in. o kryzysie powołań kapłańskich w Europie na przykładzie Włoch. Jak wiemy, problem dotyka także Polskę. W tym roku do naszego seminarium nie zgłosił się ani jeden kandydat, a wszystkich kleryków jest zaledwie 19. O powołania będziemy się modlić w najbliższy I-szy czwartek miesiąca. Pamiętajmy o modlitwie w intencji powołań jak najczęściej.

4. Serdecznie dziękuję Paniom: Monice Heiden i Mirosławie Rodziewicz-Kwiatkowskiej za  kwiaty do ołtarzy. Paniom Elżbiecie Tarka, Genowefie Rutkowskiej, Teresie Waszczuk, Jadwidze Piętka, Monice Heiden, Helenie Bac dziękuję wczorajsze prace porządkowe wokół świątyni.

5. Trwają prace
a) przy renowacji drzwi kościoła. Główne drzwi są już gotowe. Serdecznie dziękuję Panu Adamowi Majewskiemu i jego żonie Katarzynie oraz pani Magdalenie Kulesza, która czuwa i służy fachową pomocą i radą, aby wszystko było w zgodzie ze sztuką konserwatorską

b) dobiegają końca prace przy malowaniu ogrodzenia cmentarza. Dziękuję paniom Jadwidze Krzebietka, Beacie Baumann, panom: Piotrowi Miłaszewiczowi, Maciejowi Wołyńskiemu, Wasylowi Bac, a przede wszystkim Januszowi Baumannowi – głównemu wykonawcy.

Jednocześnie dziękuję wszystkim za każde finansowe wsparcie tych inwestycji.

6. Zaraz po błogosławieństwie na parkingu przy figurze Matki Bożej odbędzie się poświęcenie pojazdów.