XVIII Niedziela Zwykła (04.08.2019)

1. Serdecznie dziękuję wszystkim Paniom, które w piątek posprzątały kościół i udekorowały kwiatami ze swoich ogrodów.

2. Zakończyliśmy malowanie ogrodzenia cmentarza. W tym tygodniu zakończą się też prace przy renowacji drzwi kościoła. Jeszcze raz bardzo dziękuję Panom Januszowi Baumannowi i Adamowi Majewskiemu za doskonałą realizację tych przedsięwzięć.

3. W tym tygodniu:
• we wtorek – święto Przemieniania Pańskiego;
• w środę – Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Msza święta w każdą środę, jest odprawiana w intencjach, które składamy przed obrazem MB Nieustającej Pomocy.
• w czwartek, piątek i sobotę nie będzie mszy świętej. W tym czasie będę w Ośrodku Rekolekcyjnym w Mikoszewie na rekolekcjach dla rodzin adopcyjnych.

4. Rada Sołecka i Stowarzyszenie Wiejskie „Nasze Skajboty” zapraszają w wszystkich parafian na festyn rodzinny, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 10 sierpnia w Skajbotach. Rozpoczęcie o godz. 16.00.

5. Polecam „Gościa Niedzielnego”. W najnowszym numerze m.in. dwa świetne teksty Franciszka Kucharczaka:
• „Ekonomia nieba”, czyli o tym jak połączyć biznes z wiarą;
• „Góra ludzi znalezionych” o znaczeniu różnego rodzaju rekolekcji wakacyjnych dla duchowego rozwoju człowieka.

6. Intencje mszalne na najbliższy tydzień…