XX Niedziela Zwykła (19.08.2018)

1. Zapowiedzi przedślubne:

• Sebastian Piwowarski (Skajboty) – Marita Sułkiewicz (Skajboty) - II
  • Sebastian Baumann (Klebark Wlk) – Karolina Markiewicz (Różnowo) - II
  • Dariusz Wiśniewski (Klebark Wlk) – Irmina Danielewicz (Łomża) - I
  • Grzegorz Czajkowski (Klewki) – Natalia Szafryńska (Klebark Wlk) - I

2. W następną niedzielę, w Uroczystość MB Częstochowskiej będziemy świętowali 50. rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Łaskawej. W tym dniu będziemy gościli w naszej parafii ks. dr Tadeusza Marcinkowskiego – Kanclerza Kurii Archidiecezji Warmińskiej, który wygłosi homilię oraz podczas specjalnego nabożeństwa po mszy św. o godz. 9.00 oraz 11.00 zawierzy naszą parafię Matce Bożej.
Duchowym przygotowaniem do tej uroczystości będzie pielgrzymka do Gietrzwałdu w najbliższą sobotę. Spotykamy się o godz. 7.00 rano przy kościele. Najpierw własnymi samochodami dotrzemy do Łupstychu skąd dalej (12 km) już pieszo podążymy do Gietrzwałdu. Po mszy św. o godz. 12.00 będziemy mieli podstawiony autobus, który dowiezie nas do samochodów. Składka na autobus 10 zł. Zapisy u mnie.

3. W następną niedzielę mieszkańcy Silic będą świętować rocznicę aktu lokacyjnego swojej miejscowości. Tradycyjnie o godz. 15.00 Msza św. w intencji mieszkańców, a po niej kawa i ciasto.

4. Serdecznie dziękuję za ofiary na pokrycie naprawy napędów dzwonów i zegarów na wieży kościoła. Łączny koszt prac to 4.400 zł.

5. Nowy numer Gościa Niedzielnego wyłożony na półce przy ambonie