XXIII Niedziela Zwykła (08.09.2019)

1. Wczoraj w intencji naszej parafii pielgrzymowaliśmy pieszo do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. Wyruszyła całkiem spora grupa – 27 osób. I wszyscy dzielnie dotarliśmy do celu. Jeszcze raz dziękuję wszystkim uczestnikom!

2. W przyszłą niedzielę (z racji przypadającego w sobotę Święta Podwyższenia Krzyża Świętego) w naszej parafii główne Uroczystości Odpustowe. Słowo Boże wygłosi ks. dr Tadeusz Marcinkowski – kanclerz kurii. Msza św. odpustowa połączona z dożynkami o godz. 11.00.

3. Duchowym przygotowaniem do uroczystości będzie liturgia wieczorna w sobotę. W ramach ogólnopolskiej akcji „Polska pod krzyżem” zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę do naszego sanktuarium. Pomysłodawcy wydarzenia, którego centralne uroczystości odbędą się na lotnisku we Włocławku piszą m.in.: W ostatnim czasie wzmogły się ataki na Kościół ze strony antychrześcijańskich środowisk. Bluźnierstwa zaczęły szerzyć się na nieznaną nam skalę. Usłyszeliśmy o księżach popełniających samobójstwa i porzucających stan kapłański. Na całym świecie ma miejsce masowe odejście od wiary. To co dotychczas było jasno nazywane grzechem staje się przedmiotem debaty. Płoną kościoły i katedry. Tę listę moglibyśmy jeszcze wydłużać. Lepiej jednak zadać sobie pytanie: co możemy teraz zrobić? Jesteśmy chrześcijanami, ludźmi nadziei i znamy siłę modlitwy. A znakiem zwycięstwa jest dla nas Krzyż Chrystusa.
Tych, którzy nie mogą się wybrać na centralne uroczystości zapraszamy do naszego sanktuarium. Rozpoczynamy mszą św. o godz. 18.00. W programie także Droga krzyżowa, Adoracja Najświętszego Sakramentu i relikwii Krzyża Świętego, modlitwa uwielbienia. Zakończenie ok. 21.00.

4. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego, w którym, m.in.:
• Czy katolik może uczestniczyć w wojnie? Czy istnieje wojna sprawiedliwa?
• Jak chronić dziecko przed zagrożeniami, które może spotkać w Internecie?