XXIII Niedziela zwykła (09.09.2018)

1. Członków Rady Parafialnej serdecznie zapraszam na spotkanie – jutro po mszy św. o godz. 18.00.

2. Po przerwie wakacyjnej wznawiamy spotkania „Laboratorium wiary”. Tematem najbliższego spotkania będzie „duchowość kobiety”, o czym mówić będzie nasz gość Magdalena Sztelman. Zapraszam w sobotę po mszy świętej wieczornej.

3. Za tydzień w niedzielę o godz. 10.00 spotkanie organizacyjne z rodzicami kandydatów do bierzmowania i dzieci pierwszokomunijnych. A o godz. 12.00 spotkanie dla ministrantów.

4. W najbliższy piątek, 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża świętego – święto patronalne naszego Kościoła. Główne uroczystości odbędą się w niedzielę 16 września.

5. Przypominam o wpłatach na pielgrzymkę do Wilna.

6. Serdecznie dziękuję Panu Tomaszowi Głód i Panu Wojciechowi Tomasiukowi za posadzenie 50 tui na skarpie Kościoła. Dziękuję również Paniom z „Lazarusa” za pracę przy uporządkowaniu terenu wokół Kościoła i sali kominkowej w Domu Pielgrzyma, Pani Kasi Kozłowskiej za troskę o kwiaty, naszym strażakom i wszystkim, którzy na różny sposób włączyli się w przygotowanie uroczystości dożynkowych. Dziękuję także za wspaniałe wieńce i kosze dożynkowe. Niech to nasze świętowanie będzie wyrazem naszej wdzięczności Bogu za wszystkie dary, jakie od niego otrzymujemy.

7. Zachęcam do lektury „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”.