XXIV Niedziela Zwykła (16.09.2018)

1. Serdecznie dziękuję ks. Hubertowi Trykowi – rektorowi naszego seminarium i ks. Radkowi Czerwińskiemu – diecezjalnemu duszpasterzowi młodzieży za ich obecność i posługę na naszej patronalnej uroczystości.

2. Serdecznie witam 50-osobową grupę Pielgrzymów, którzy w dwudniowej pieszej pielgrzymce przywędrowali z Gietrzwałdu do Klebarka. Cieszymy się, że idea tej pielgrzymki się rozwija i już zapraszamy za rok.

3. Dziś o 10.00 pierwsze spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania oraz z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych. Zapraszam do sali kominkowej w domu św. Mikołaja. Natomiast ministrantów i chętnych, by służyć przy ołtarzu zapraszam na spotkanie o godz. 12.00.

4. Wszystkich zapisanych na pielgrzymkę do Wilna proszę o podanie swojego numeru PESEL, który jest potrzebny do ubezpieczenia. Można go przesłać do mnie mailem, smsem lub przekazać bezpośrednio w zakrystii lub kancelarii.

5. Od trzech tygodni na naszym Orliku przy szkole trwają treningi piłki nożnej, które prowadzi licencjonowany trener – Pan Jan Hamera. Cieszę się z dużej frekwencji, ale jeszcze znajdzie się miejsce dla nowych chętnych. Najbliższy trening jutro o godz. 16.00. Szczególnie zapraszam ministrantów.

6. Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w konferencji pt. „Polonia Restituta” tzn. „Polska Odrodzona”. Spotkanie odbędzie się w Centrum Konferencyjnym UWM w następny poniedziałek, 24 września o godz. 9.30. Więcej szczegółów i zapisy na stronie internetowej „www.polonia-restituta.pl”.

7. Duszpasterz Młodzieży zaprasza w najbliższą sobotę, 22 września w spotkanie młodych w Rybakach.

8. Zachęcam do lektury „Gościa Niedzielnego”, w którym m.in. rozmowa z Remigiuszem Recławem o problemach współczesnego Kościoła oraz wiara w czasach smartfona – jak wykorzystać nowoczesne media, by zbliżyć się do Boga.