XXVI Niedziela Zwykła (29.09.2019)

1. Spotkanie organizacyjne pielgrzymów do Fatimy dziś o godz. 17.00 w Oratorium św. Jana Pawła II przy kościele Chrystusa Odkupiciela Człowieka. Proszę zabrać ze sobą numer dowodu osobistego lub paszportu. Cały koszt wyjazdu 1.950 zł. Zatem po odliczeniu zaliczki do zapłaty pozostało 1.650 zł.

2. Wiemy, jak bardzo Matka Boża tutaj na naszych ziemiach – w Gietrzwałdzie zachęcała nas do odmawiania Różańca. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej przez cały październik o godz. 17.30. W niedzielę różaniec o godz. 8.30. Rozpoczynamy we wtorek.

3. W tym tygodniu wspominamy wielu znanych i lubianych świętych:
• w poniedziałek (30.09) – św. Hieronima,
• we wtorek (1.10) – św. Teresy od Dzieciątka Jezus,
• w środę (2.10) – św. Aniołów Stróżów
• w piątek (4.09) – św. Franciszka z Asyżu
• w sobotę (5.10) – św. Faustyny Kowalskiej.
W tym tygodniu I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi podczas różańca od godz. 17.30.

4. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa. W Gościu Niedzielnym m.in.
• o Apostolstwie „Margaretka”, tj. o modlitwie świeckich za księdza,
• o Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Pompejach i o Nowennie Pompejańskiej.
Zarówno Margaretka jak i Nowenna Pompejańska w ostatnich latach stają coraz bardziej popularne.

5. Spotkanie dla młodzieży i wszystkich kandydatów do bierzmowania „Laboratorium wiary dla młodych” w najbliższą sobotę. Spotykamy się na mszy św. o godz. 18.00, po której spotkanie.